Witamy!

Wiosną 2009 r. zaproponowano nam udział w projekcie geograficznym E-szkoła Wielkopolska. Wspólnie, całą 12-osobową grupą, zdecydowaliśmy, że w ramach półrocznego zadania wykonamy słownik pojęć związanych z naszym miastem Kołem, który będzie ogólnodostępny w Internecie. Przyjął on roboczą nazwę „Słownik miasta Koła – Koło od A do Z”, które z czasem stało się nazwą oficjalną naszego przedsięwzięcia. Dodatkowo postanowiliśmy stworzyć interdyscyplinarny przewodnik po naszym mieście oraz opublikować galerię zdjęć.

W miesiącach maj – wrzesień, podzieleni na grupy tematyczne, zbieraliśmy informacje z różnorakich źródeł – m.in. z literatury, map, Internetu oraz od osób, które w jakikolwiek sposób mogły nam pomóc. Następnie wszystkie dane zebraliśmy i rozpoczęliśmy tworzenie słownika. 22 i 23 października współorganizowaliśmy (z grupą historyczną) jarmark „Pewnego razu w Królewskim Mieście Kole” w murach kolskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Dziś, w ostatnim tygodniu października 2009 r., oddajemy gotowy projekt, w skład którego wchodzą: „Słownik miasta Koła – Koło od A do Z” (główny temat), „Interdyscyplinarny przewodnik po Kole” oraz galeria zdjęć naszego miasta.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszego dzieła – w szczególności naszej opiekun, pani profesor Annie Karolak.

członkowie grupy geograficznej

E-szkoła

Reklamy

One Response to Witamy!

  1. Ewa Bedlechowicz pisze:

    Jestem mile zaskoczona tak dobrze zrealizowanym projektem. Są jeszcze braki ,ale to zawsze można uzupełnić. Gratuluję pomysładowczyni i uczniom. Zachęcam do kontynuowania dzieła.Pozdrawiam. Ewa Bedlechowicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: